TEKRAR EDEN SAYILAR

29.08.2023

Birkaç yıl önce bir iş gezisi için uçaktayken Jim Carry’nin 23 adlı filmini izlemeye başladım. İzleyenler bilir, filmde bir adam 23 sayısı hakkında gizli bir kitabı keşfeder ve bu sayıyı takıntı haline getirir. Her yerde bu sayıyı görmeye ve kitabın aslında kendi hayatını temel aldığına inanmaya başlar. 

Normalde Jim Carry’yi komedi filmlerinde izlemeye alışmış biri olarak, bir adamın bir sayıyı takıntı haline getirip nasıl paranoyaklaştığını anlatan bu gerilim filminin etkisinden uzun bir süre çıkamadım. Üstelik ben de 23 sayısı ile kendi hayatım hakkında bağlantı kurmaya başlamıştım bile…

Ayın 23’ünde doğmuştum, o sıralar işyerim 23. kattaydı. Her gün asansörde o sayıya basıyordum. Uçakta 23 numarada gidiyordum ve elime pasaportumu alıp pasaport numaramın sayılarını topladığımda 23 ettiğini fark edince paniklemiştim. Acaba ben de Jim Carry gibi kafayı mı yemeye başlıyordum? 

Neyse ki, günlük hayatın koşturması ve iş yoğunluğundan konuyu Jim Carry kadar büyütmeye zamanım olmadı. Uçaktan inip hayatıma devam ettim. Ancak, numeroloji ile tanışıp konu hakkında araştırma yapınca, tekrarlayan sayıların bize vermeye çalıştığı bir mesaj olduğunu keşfettim. 

Tekrar tekrar karşınıza çıkan sayılara Jim Carry gibi takıntı haline getirilecek bir mesele olarak değil de, size manevi rehberleriniz tarafından gönderilen bir mesaj olarak bakmaya başladığınızda, sayılar hayatınızda yol gösterici olabiliyor. 

“Sürekli aynı sayıları görüyorum. Bu ne demek?” 

Bu soru, bana danışmanlıklarda ve Instagramda en sık sorulan sorulardan biri. Bu tip kadim ilimlere şüphe ile yaklaşan, manevi dünyaya mesafeli kişiler bile saatler, plakalar, reklam panolarında gördükleri sayıların onlar için ne anlama geldiğini bilmek istiyor. 

Peki o zaman gelin tekrar eden sayıların anlamlarına bakalım. Fakat öncelikle bahsi geçen tekrar eden sayıyı ne düşünüyorken görüyorsunuz? O sırada ne yapıyorsunuz? Bu önemli. Gelen mesajlar size özeldir ve o sembolün nasıl çalıştığını aslında en iyi siz yorumlayabilirsiniz. 

Aşağıda her bir sayının genel olarak ne anlama geldiğini okuyabilirsiniz. Benim gibi 23 gibi bir sayı görüyorsanız hem 2’nin hem 3’ün anlamını okumalısınız.

BİR

Bu sayı yepyeni başlangıçların müjdecisi olabilir. Az tercih edilen yoldan ilerlemeli, farklı olmaktan korkmamalısınız. Orijinal yönlerinize ve fikirlerinize sahip çıkın. Yeni başlangıçlar yapmaya veya cesaretle yeni bir şeyleri başlatmaya açık olun. Bu sayı sizden bağımsızlığınıza biraz daha sahip çıkmanızı talep ediyor. Liderlik etmeniz gereken bir işi veya karar vermeniz gereken bir meseleyi de gösteriyor olabilir. 

İKİ

İlişki içinde olduğunuz birinin duygu ve tercihlerine karşı biraz daha anlayışlı olmanız gerekiyor. Bu sayı sizden öteki insan bilincini geliştirmenizi, paylaşmanızı, empati yapmanızı, uyumlu olmanızı istiyor. Kapınızda güzel bir aşk belirebilir. Ya da bir işbirliği veya ortaklık arifesinde olabilirsiniz. İçinizdeki sevecen, şefkatli, neşeli dişil yönü bastırmadığınıza emin olun.

ÜÇ

Hayata daha iyimser bakmanız için bir çağrıdır. Oyuncu yönünüzü biraz daha ortaya çıkartmalı, hayatın daha eğlenceli yönleri ile uğraşmalısınız. Bu sayı sizden duygularınızı açık ve net bir şekilde ifade etmenizi talep ediyor olabilir. Kendinizi ifade etmeden anlaşılmayı beklemeyin. Kelimelerle, kendini ifade ile sahne sanatları ile uğraşanlar için güzel projelerin ve eserlerin habercisi olabilir. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın. 

DÖRT

Zihninizin sesini kısıp kalbinizi dinleme zamanı. Bu sayı sabır, sebat, sadakat, hizmet, teslimiyet, sağlamlık, pratiklik ve kendini adama sayısıdır. Eğer hizmet sektöründeyseniz, kaliteli işler çıkaracaksınız. Aradığınız ayaklarınızın biraz daha yere basması ve bir yerlere aidiyet geliştirebilmekse, bunun için gereken sabır ve sebatı göstermeye istekli olun. Kalıcılık ve sağlamlık kapıda. 

BEŞ

Büyük bir değişim kapıda olabilir. Beş, değişim, özgürlük, yenilik ve keşif sayısıdır. Yurt dışı ve yabancı kişilerle bağlantılıdır. İletişiminizi arttırmalı ve sosyalleşme fırsatlarına kendinizi açmalısınız. Hayatınızda neyi değiştirmek veya yenilemek istersiniz?

ALTI

Evinizle ve ailenizle ilgilenmeli, biraz daha evde vakit geçirmelisiniz. Altı, dengedir ve bu sayıyı tekrar tekrar görmeniz hayatınızda dengede olmayan bir şeyleri dengelemeniz gerektiğini söyler. Ölçüyü kaçırdığınız bir şey var mı? Son zamanlarda başkalarının ihtiyaçlarını kendinizinkilerin önüne mi koydunuz? Zaman, ölçüyü kaçırdığınız ne varsa bu konuda dengeyi tutturmak için kolları sıvama zamanı. 

YEDİ

Dinlenmeniz gerekiyor. İnzivaya çekilip kendi derinliklerinize dalmaya, sorgulamaya ihtiyacınız var. Her türlü dua, meditasyon, terapiden çok fayda görürsünüz. Uzmanlık geliştirmeniz ya da bir konuyu derinlemesine analiz etmeniz de talep ediliyor olabilir. 

SEKİZ

Para, para, para! Finansal veya maddi anlamda bereket kapınızda. Geçmişte sıkı çalıştıysanız ve iyi tohumlar ektiyseniz şimdi bunları biçme zamanı.

DOKUZ

Dokuz, sizden bir amaç edinmenizi ve bu uğurda çalışmanızı talep eder. Bunu yaparken maddi kazanç elde etmekten ziyade, bu hayata geliş amacınızı bulmaya ve gerçekleştirmeye odaklanmalısınız. Tamamlanma ve sonlanma sayısı olarak bir dönem sizin için sona eriyor demek de olabilir. Geçmişte ne yaşandıysa herkesi ve her şeyi affedip yolunuza devam edin. 

11:11

11:11 en sık görülen tekrarlayan sayılardandır. Bu sayıyı gördüğünüzde bilin ki melekler sizinle! Ne düşündüğünüz ne yaparken bu sayının karşınıza çıktığı yorumlama açısından çok önemlidir. Genel anlamda, ruhsal uyanış, başkalarına ilham verebilme, aydınlanma sayısıdır. 

İlginizi Çekebilir
    Tümünü Gör