Terazi Burcunda Güneş Tutulması

15.10.2023

14 Ekim 2023 tarihinde Terazi burcunda bir güneş tutulması gerçekleşti. Astrolojide güneş ve ay tutulmaları, tutulmanın gerçekleştiği burcun konu ve sembollerini odağımıza taşıyan ve hem kişisel hem de kolektif etkiye sahip çok önemli göksel olaylardır.   

Bu dönemde adaletsizliğe karşı duyarlılığımız bir hayli artacaktır. Hak, hukuk, anayasa, yasalar, adalet, karşılıklılık, ölçülülük, arabuluculuk ve eşitlik konuları sık sık gündeme gelecektir.   

Güneş tutulmaları çok güçlü yeni aylardır ve hayatımızda yepyeni konuları başlatırlar. Başlayan şey ne ise olgunlaşıp belirginleşmesi ise aşağı yukarı 6 ayı bulabilir. Bu sebeple tutulma etkisini, sadece bu aya özel olarak bir şey olarak değil de önümüzdeki 6 ay – 1 yıl içinde gelişebilecek hikayeler olarak düşünmek daha doğru olur.  

Peki bu tutulma seni nasıl etkiliyor?  

Yükselen Koç:  

Önümüzdeki 6 ay içinde tutulma noktalarının tetiklenmesiyle mevcut bir ilişkiyi bir sonraki adıma taşıyorsunuz. Odağınızı hayatınızdaki önemli bir ilişkiye çeviriyorsunuz. Bir ortakla birlikte hayatınızda yeni bir başlangıç yapma ve genelde iş birliği potansiyeliniz oldukça yüksek. Bekarsanız evlilik yolunda adım atabilirsiniz. Önemli bir iş anlaşması imzalayabilir veya yeni bir ortaklık kurabilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızın ihtiyaçları, eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın hayatındaki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler de bu tutulmanın ana konusu içinde yer alabilir. Bu dönem, kendinizi biraz daha geri çekip eşinizi/ortağınızı desteklemeniz uzun vadede sizin için çok daha iyi olacaktır.   Karşınıza yeni bir rakip çıkabilir. Yeni bir davaya başlayabilir, artık çözümlenmesini istediğiniz bir konuyu dava sürecine taşıyabilirsiniz. Çekişmeli işlere, çekişmeli müsabakalara katılmaya karar verebilirsiniz.   

Yükselen Boğa:  

Eğer çalışıyorsanız, tutulma zamanı veya takip eden birkaç ay içinde çalıştığınız iş yeriniz, kurumsal yapıda birtakım değişikliklere gidebilir, genel anlamda çalışma koşullarınızda, rutininizde değişiklikler olabilir veya ekibinize yeni bir çalışma arkadaşı katılabilir. İş yükünüz artabilir. Yeni bir işe veya projeye başlayabilirsiniz. Mesleki anlamda bir yeteneğinizi keşfedip onun üstüne eğilebilirsiniz. Yanınızda yeni bir çalışan işe başlayabilir. Günlük rutininize yeni bir unsur katılabilir.    Yeni bir evcil hayvan alabilirsiniz. Yeni bir rutine, beslenme ve sağlık programına başlayabilirsiniz. Kendinizi daha sağlıklı kılmak adına kararlar alabilirsiniz. Spora, diyete başlayabilir, sağlıklı yaşam adına bazı düzenlemelere gidebilirsiniz. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için olumlu bir dönemdir.   

Yükselen İkizler:  

Hayatına renk katacak, yaratıcılığını pekiştirecek ve körükleyecek bir tutulmaya giriyorsun. Önümüzdeki birkaç ay aşkı arayan bekarlar, yaratıcı bir projeye başlamak ve yeni bir hobi edinmek isteyenler için harika bir dönem. Bekarsanız yeni bir aşk kapınızı çalabilir, ilişki içindeyseniz ilişkinize canlılık gelebilir.    Bu tutulma bir Güneş tutulması olduğu için haritanızda düştüğü ev konularında yepyeni ve aydınlık başlangıçlara işaret ediyor. Tutulma sizin haritanızda, genel anlamda çocuklar, aşk hayatı, hayattan daha çok keyif alabileceğiniz koşullar, yaratıcılık gerektiren işler, riskli aktiviteler ve hobiler alanına düşüyor.   Bu etki altında, size keyif verecek yepyeni bir hobiye veya yaratıcı faaliyete başlayabilirsiniz. Çocuklarla veya oyunlarla ilgili konulara odaklanabilirsiniz. Bazıları çocuk sahibi olmaya karar verebilir. Eğer zaten çocuk sahibiyseniz, çocuğunuz için yepyeni bir dönem/süreç başlayabilir.   

Yükselen Yengeç:  

Bu tutulma ile uzun süredir beklediğin ve hayalini kurduğun eve geçmek veya o evi yaratmak için fırsat yakalayabilirsin. Taşınabilir, tadilat yaptırabilir veya ev, arsa, arazi yatırımında bulunmak için adım atabilirsin. Gerçekten kendini ait hissedeceğin sağlam temelli bir yuva kurmak için bir başlangıç yapıp, kolları sıvayıp adım atabilirsin. Aile ve ebeveynlerinin hayatlarında belirecek yeni bir gündem maddesine odaklanabilir, onlarla yakın iletişim halinde olabilirsin.    

Yükselen Aslan:  

Bu tutulma ile bilgi, eğitim, öğrenme, kurslar, zihinsel faaliyetler, kardeşler, kuzenler veya amca-teyze gibi yakın akrabalarla ilgili yepyeni bir konu önümüzdeki birkaç ay içinde gündemine gelecektir. Yeni bir şeyler öğrenmeye veya bir kursa başlayabilirsin. Kardeşin varsa onunla veya akrabalarınla ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Bu kişilerle iletişim trafiğin artabilir. Önümüzdeki zamanlar daha çok okuyup, araştıracağın ve iletişim kuracağın bir dönem olacaktır. Satış, pazarlama, sunum veya tanıtım konularında oldukça aktif olabilirsin. Yeni bir teklif veya teklifler alabilirsin.   

Yükselen Başak:  

Bu tutulma, senin hayatında daha çok para ve finansal konulara vurgu yapıyor. Senin için yeni bir gelir kapısı doğabilir. Bir yeteneğini keşfedebilir ya da bir becerinin üstüne gidip bunun aracılığıyla kendine maddi kaynak yaratmaya çalışabilirsin. Finansal konularla ilgili güzel ve keyifli haberler alabilirsin. Halihazırda, uğraştığın iş ile ilgili yeni kazanç fırsatları ve yeni projelerle karşılaşabilirsin. Değer kavramında, değerler sisteminde önemli bir değişim yaşayabilir; para, değer, öz değer gibi kavramları yepyeni bir gözle değerlendirebilirsin.    

Yükselen Terazi:  

Önümüzdeki 6 aya yapacağın taze başlangıçlar damga vuracak. Belki de bu taze başlangıçların tohumlarını ekmeye başladın bile. Kendi istek ve projelerine öncelik verdiğin bir sürece giriyorsun. Büyük değişim, girişim, başlangıç ve ilerlemelere gebe, güzel bir yıla giriyorsun.  Adeta hayatının dümenini yepyeni bir rotaya kırıyorsun.    Fiziksel görünümüne, imajına, dış görünüşüne odaklanabilir, bunlarda değişiklik yapabilirsin. Kendini dış dünyaya yepyeni ve bambaşka bir yüzle gösterebilirsin. Bu tutulma, benliğini sil baştan tanımana ve tanıtmana yardımcı olacaktır. Kişiliğini ortaya koymalı ve kişiliğinle ortaya çıkmalısın. Sağlam kafanın, sağlam vücutta bulunduğunu unutmadan sağlığına özen göstererek yapacağın yeni başlangıçlar için gerekli enerjiyi toplamalısın.   Hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça dikkat çekici olacağın harika bir dönem başlıyor. Bu dönemde atacağın adımlar, ekeceğin tohumlar, yapacağın başlangıçlar, hayatının genelini etkileyecek tarzda olabilir. Özel hayatınla ilgili sorumluluk almak, çekişmeleri ve ihtiyaçları dengelemek, düzenleme yapmak için de uygun destekler altında olacaksın.

Yükselen Akrep:  

Önümüzdeki 6 ay boyunca, sizden gizlenen veya bilmediğiniz birçok sır açığa çıkabilir. Gizli tutmanız veya perde arkasından hareket etmeniz gereken bir misyon üstlenebilirsiniz. Ya da hayatınızda biraz daha vites düşürüp, inzivada dinlenebilirsiniz. Haritanızda tutulmanın gerçekleşeceği alan maneviyatla, hayır işleriyle ve yardımlarla da alakalıdır. Güneş tutulması, yeni bir şeyin gündeminize gelmesi demek olduğundan bu tip manevi bir konuyla ilgili bir adım atabilirsiniz. Hayatınızdan çıkarmanız gereken bağımlılıkları elemek için pek çok fırsatla karşılaşacaksınız. Size zarar veren bir alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Uyku düzeninize ve rüyalarınıza özen göstermelisiniz.   

Yükselen Yay:  

Önümüzdeki 6 ay içinde tutulma noktalarının tetiklenmesiyle gündeminizde arkadaş meseleleri yer alıyor. Bu tutulma hayatınıza yeni bir arkadaş, dost katabilir. Yepyeni bir çevre, dernek veya gruba katılabilir, size destek olacak kişilerle veya üst konumdaki VIP’lerle tanışmanıza neden olabilir. En büyük hayalinizi gerçekleştirmek için kolları sıvayıp bir adım atabilirsiniz. Gelecek odaklı bir projede çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hayalinizi, ümit ve dileğinizi gerçekleştirmek üzere yeni bir kapı açılabilir. Kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerde bir yenilik söz konusudur. Geçmişten bir hakkediş gelebilir veya kendi işinizi yapıyorsanız, portföyünüze yeni bir müşteri katılması söz konusu olabilir.   

Yükselen Oğlak:  

Bu tutulma, kariyerinizde yepyeni bir başlangıca, yeni bir projeye veya yöne işaret ediyor. Kariyerinize tutumunuz ve yaklaşımınız değişiyor, yeni iş planları yapıyor veya kariyer hedeflerinizi başka bir gözle değerlendirmeye başlıyorsunuz. Takip eden birkaç ay içinde iş arayanlar, işini değiştirmek ve terfi etmek isteyenler ile işle ilgili takdir görmek isteyenler için oldukça destekleyici etkiler devrede olacaktır. Güneş tutulmaları her zaman yeni başlangıçlara işaret eder. Sizi de kariyer anlamında güzel başlangıçlar bekliyor. Daha çok göz önünde olacağınız bir döneme giriyorsunuz. İyi-kötü hiçbir adımınız gözden kaçmayacaktır.   

Yükselen Kova:  

Önümüzdeki 6 ay içinde tutulma noktalarının tetiklenmesiyle gündeminize yüksek eğitim, öğretim, akademik bir konu veya yurt dışı ile ilgili yepyeni bir konu gelebilir. Yeni bir şey yayınlamaya ve yaymaya karar verebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmeniz veya yeni bir ülkeye seyahat etmeniz veya bunu mevcut durumda yapamasanız bile uzak yerlerdeki farklı kültürlerden kişilerle iletişim içine girmeniz söz konusu olabilir. Bu tutulma, bir şeyler yayımlamak veya eşinizin ebeveynleri ile olan ilişkilerinizi düzenlemek için iyi bir dönemdir. Kendinizi için daha anlamlı bir hayat kurma, hayatın anlamı üzerine düşünme konusunda adım atabilirsiniz.

Yükselen Balık:  

Önümüzdeki 6 ay içinde eşinizle, ortağınızla veya bir başkası ile ortak mal veya paranın paylaşılacağı yeni bir girişime başlıyor olabilirsiniz. Çünkü tutulma önünüze ortaklaşa girişilen mali konular, başkalarına ait kazançlar, kredi, vergi, sigorta, muhasebe, miras, bankacılık işlemleri ile ilgili daha önce gündeminizde olmayan yepyeni bir konu getiriyor. Özellikle eşinizden veya ortaklıklarınızdan finansal anlamda destek görebilirsiniz. Eşinize, ortağınıza yeni bir gelir kapısı açılabilir.    Kendi kaynaklarınızı daha büyük bir fon yaratmak için başkalarının kaynaklarıyla birleştirebilirsiniz. Parayı başkalarıyla paylaşmadaki tutumunuz tamamen değişebilir. Bu konu her ne ise, her türlü paylaşımda adil olmaya, ölçülülüğe ve hakkaniyete önem vermelisiniz.  Herkes için adil bir çözüm, dengeli ve eşit paylaşım dinamikleri kurarsanız, verdiğiniz her türlü emek size büyük kazanç olarak geri dönecektir.

İlginizi Çekebilir
    Tümünü Gör